Konkurs 3MT

KONKURS 3 MINUTE THESIS ®

Three Minute Thesis® to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, stworzony przez The University of Queensland (Australia). W ramach konkursu doktoranci mają trzy minuty, aby wygłosić ciekawą prezentację na temat prowadzonej pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa. 3MT® nie ma na celu trywializacji badań naukowych lub ich nadmiernego uproszczenia, ale stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców.

Po raz pierwszy konkurs 3MT® odbył się w 2008 roku w Queensland (Australia) i wzięło w nim udział 160 doktorantów. Ze względu na entuzjazm zarówno środowisk naukowych, jak i publiczności, formuła konkursu szybko została zaadoptowana przez inne uczelnie, co doprowadziło do powstania tego międzynarodowego konkursu.

Pierwsza polska edycja konkursu 3 Minute Thesis® odbyła się w Łodzi w 2014 r. Obecnie konkurs realizowany jest w Łodzi na Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pracujemy nad organizacją konkursu w innych polskich miastach. Jeśli chcesz wziąć udział w organizacji wydarzenia, chciałbyś zostać jego sponsorem lub koordynować je z ramienia uczelni – napisz na anna.jeszka@boostbiotech.pl

Więcej o konkursie na: http://threeminutethesis.org/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *